Jump to content

2008 Pre-Season Scrimmage List


Ram
 Share

Recommended Posts

Please post ONLY the dates, times and opponents for scrimmages in this thread. Post any discussion of the scrimmages in another thread. This will give us a convenient and comprehensive list that everyone can refer to.

 

Once you post the information, we will incorporate it into the scrimmage list, and your original post will be deleted.

 

To make things simple, post your information as close to the following format as possible:

 

(Date) vs (or "at") Opponent at (Location) 7pm

 

Also, If you can help us with missing (or incorrect) information please post it in this thread.

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Allen Co.-Scottsville

8/15 vs Bardstown TBA

 

Anderson Co.

8/22 vs Lincoln Co. TBA

 

Apollo

8/15 vs Bowling Green 6pm

8/22 at Greenwood 6pm

 

Ashland Blazer

8/16 vs. Campbell Co. 11am

8/22 vs. Mason Co. 7:30pm

 

Ballard

8/15 at Henry Clay TBA

8/22 vs Caldwell Co. 6 pm

 

Bardstown

8/15 at Allen Co.-Scottsville 7pm

8/22 vs Marion Co. 7pm

 

Bath Co.

8/15 vs Paris 6pm

8/23 at Rowan Co. 8:30pm

 

Beechwood

8/15 vs Highlands 7:30pm

8/22 vs Boone County 7pm

 

Belfry

8/15 vs Boyd County TBA

8/22 vs Hazard TBA

 

Bell Co.

8/22 at Johnson Central TBA

 

Bellevue

8/22 vs. Walton Verona @ Simon Kenton 5pm

 

Beth Haven

8/23 vs Hart Co. at Bethlehem 3pm

 

Bethlehem

8/15 at Eminence 6 pm

8/23 vs Metcalfe Co. 11 am

 

Betsy Lane

8/15 Matewan, WV TBA

8/22 at Shelby Valley/Pike Central 6pm

 

Bishop Brossart

8/16 vs Trimble County @ Walton-Verona 1pm

8/22 at Bracken Co. 6pm

 

Boone Co.

8/15 at Lexington Lafayette 7pm

8/22 at Beechwood 7pm

 

Bourbon County

8/16 at Lewis County 7pm

8-22 vs Owen County 7pm

 

Bowling Green

8/15 at Apollo 6pm

 

Boyd Co.

8/15 at Belfry 7pm

8/22 vs Wayne, WV 7pm

 

Bracken Co.

8/22 vs Bishop Brossart 6pm

8/23 at Ludlow TBA

 

Breathitt Co.

8/22 vs Somerset

 

Bryan Station

8/15 at Lexington Christian Academy & Green Co. TBA

8/22 vs John Hardin 7pm

 

Bullitt Central

8/15 vs Moore 6pm

 

Bullitt East

8/22 at PRP TBA

 

Butler

8/22 at Tates Creek TBA

 

Caldwell Co.

8/15 vs Lone Oak 6pm

8/22 at Ballard Memorial 6 pm

 

Campbell Co.

8/16 at Ashland Blazer 11am

8/23 at CovCath 9am

 

Carroll Co

8/15 at Grant Co/North Oldham TBA

8/22 at Moore 7pm

 

Caverna

8/23 vs Eminence at Bethlehem 1pm

 

Cental Hardin

8/15 vs Dupont Manual TBA

 

Christian Academy of Louisville

8-15 vs Louisville Western 6PM

 

Christian Co.

8/22 vs Mayfield @ Hopkinsville TBA

 

Clay Co.

8/15 at Prestonsburg/Hazard TBA

 

Conner

8/22 at Newport TBA

 

Cooper

8/16 at Dixie Heights 9am

8/22 vs Trimble Co 7pm

 

Cov Cath

8/16 vs. Ryle 10am

8/23 vs. Campbell County 9am

 

Daviess Co.

8/21 at Meade County 7pm

 

Dayton

8/16 at Walton-Verona 10am

 

Dixie Heights

8/16 vs. Cooper 9am

8/22 vs. Newport Central Catholic 7pm

 

DuPont Manual

8/15 @ Central Hardin TBA

8/22 vs Louisville Southern 7:30pm

East Carter

08/16 at Lawrence County 10am

08/23 vs. Fleming County at Rowan County 5:30pm

 

East Jessamine

8/15 vs Paul Dunbar 6pm

8/22 vs. Harrison Co. @ Paul Dunbar 6:30pm

 

Eminence

8/15 vs Bethlehem6 pm

8/23 vs Caverna at Bethlehem 1pm

 

Fern Creek

8/15 at St Xavier 7pm

8/22 vs Valley 7pm

 

Fleming Co.

08/23 vs. East Carter at Rowan County 5:30pm

 

Fort Campbell

8/15 vs Warren Central 6pm

8/22 vs Clarksville,TN/Kenwood,TN at Rossview,TN TBA

 

Frankfort

8/15 vs Wodford Co/ Jeffersontown/Lou. Seneca/Lou. Doss TBA

8/22 vs Lexington Christian Academy 6pm

 

Garrard Co.

8/21 at Paris 6pm

 

George Rogers Clark

8/22 at Woodford Co. 7:30pm

 

Grant Co.

8/15 vs Carroll Co/North Oldham TBA

 

Greenup Co.

8/15 @ Ironton, OH TBA

 

Greenwood

8/22 at Apollo 6pm

 

Harlan Co.

8/22 at Knox Central 8pm

 

Harrison Co.

8/22 vs East Jessamine @ Paul Dunbar 6:30pm

 

Hart Co.

8/23 vs Beth Haven at Bethlehem 3pm

 

Hazard

8/15 at Prestonsburg/Clay County TBA

8/22 vs Belfry TBA

 

Henderson Co.

8/15 vs Rossview (Clarksville, TN) 6:30pm

8/22 at Union Co. TBA

Henry Clay

8/15 vs Ballard TBA

8/22 at St. Xavier TBA

 

Henry Co.

8/15 vs North Bullitt/North Hardin/Valley TBA

 

Highlands

8/15 at Beechwood 7:30pm

8/22 at Male 7pm

 

Holmes

8/22 vs Ryle at Highlands 6pm

 

Iroquois

8/15 vs. PRP 7pm

8/22 vs. Scott County 7:30 pm

 

Jeffersontown

8/15 at Frankfort/Woodford County/Lou. Seneca/Lou. Doss TBA

 

John Hardin

8/22 at Bryan Station 7pm

 

Johnson Central

8/15 vs Raceland/Pikeville 7pm

8/22 vs Bell Co. TBA

 

Knox Central

8/22 vs Harlan Co 8pm

 

Larwrence Co.

08/16 vs East Carter 10am

 

Lewis Co.

8/16 vs Bourbon Co. 7pm

8/23 vs Lewis County at Rowan County 7pm

 

Lexington Catholic

8/15 vs Madison Central 6pm

8/22 at Trinity 7pm

 

Lexington Christian Academy

8/15 vs. Bryan Station & Green Co. TBA

8/22 @ Frankfort 6pm

 

Lexington Lafayette

8/15 vs. Boone Co. 7pm

8/22 vs. Shelby Co. 7pm

 

Lincoln Co.

8/22 at Anderson County TBA

 

Lloyd Memorial

8/15 vs Scott @ Dixie 7pm

8/22 at Simon Kenton 8pm

 

Lone Oak

8/15 at Caldwell Co. 6pm

 

Lousville Doss

8/15 at Frankfort/Woodford County/Jeffersontown/Lou. Seneca TBA

 

Louisville Eastern

8/15 at John Hardin 7pm

8/22 vs Nelson Co. 7pm

 

Louisville Seneca

8/15 at Frankfort/Woodford County/Jeffersontown/Lou. Doss TBA

 

Louisville Southern

8/22 at Dupont Manual 7:30

 

Louisville Western

8-15 at Christian Academy of Louisville 6PM

8-22 vs. North Bullitt 7PM

 

Ludlow

8/15 at Newport TBA

8/23 vs Bracken Co. TBA

Madison Central

8/15 at Lexington Catholic 6pm

 

Madisonville

8/14 vs Union County 7 pm

8/22 @ Warren Central 7 pm

 

Male

8/16 vs Franklin, TN at Bowling Green Greenwood HS 9am CDT

8/22 vs Highlands 7pm

 

Marion Co.

8/15 vs Meade Co. 7pm

8/22 vs Bardstown TBA

 

Marshall County

8/15 at Trigg County, 6pm

 

Mason Co.

8/15 at Montgomery Co. 6pm

8/22 at Ashland Blazer 7:30pm

 

Mayfield

8/8 vs Milan, Tn 4pm

8/22 vs Christian Co @ Hopkinsville TBA

 

Meade County

8/15 at Marion County 7pm

8/21 vs Daviess County 7pm

 

Metcalfe Co.

8/23 at Bethlehem 11 am

 

Montgomery Co.

8/15 vs Mason Co 6pm

8/22 at Spencer Co 6:30pm

 

Moore

8/15 at Bullitt Central 6pm

8/22 vs Carroll Co. 7 pm

Morgan Co.

8/22 at Raceland 7pm

 

Nelson Co.

8/15 vs Shelby Co. 6:30 pm

8/22 at Eastern 6:30 pm

 

Newport

8/15 vs Ludlow TBA

8/22 vs Conner TBA

 

Newport Central Catholic

8/22 at Dixie Heights 7pm

 

Nicholas County

8/23 vs Lewis County at Rowan County 7pm

 

North Bullitt

8/15 at Henry Co/North Hardin/Valley TBA

8/22 at Louisvilel Western 7pm

 

North Hardin

8/15 at Henry Co/Valley/North Bullitt TBA

 

North Laurel

8/15 at Somerset TBA

8/22 vs Western Hills @ South Laurel TBA

 

North Oldham

8/15 at Grant Co/Carroll Co. TBA

8/22 vs Harrison Co @ Paul Dunbar 8:30pm

 

Owen Co.

8-22 at Bourbon Co. 7pm

 

Paris

8/15 at Bath Co. 6pm

8/21 vs Garrard Co. 6pm

 

Paul Dunbar

8/15 at East Jessamine 6pm

8/22 vs North Oldham 8:30pm

 

Pike Central

8/22 at Shelby Valley/Betsy Lane 6pm

 

Prestonsburg

8/15 vs Clay County/Hazard TBA

8/22 vs Sheldon Clark TBA

 

Pulaski County

8/15 at Tates Creek 7pm

8/22 at Whitley Co. TBA

 

Perry Central

8/22 at South Laurel TBA

 

PRP

8/15 at Iroquois 7pm

8/22 vs Bullitt East TBA

 

Raceland

8/15 at Johnson Central/Pikeville 7pm

8/22 vs. Morgan Co. 7pm

 

Rockcastle Co.

8/22 at Southwestern 7 pm

 

Rowan County

8/23 vs Bath County 8:30pm

 

Russell

8/16 at Spring Valley, WV TBA

8/19 at Cabell Midland, WV TBA

 

Russell Co.

8/15 vs Southwestern 7pm

 

Ryle

8/16 at CovCath 10am

8/22 vs. Holmes at Highlands 6pm

 

Scott

8/15 vs Lloyd Memorial @ Dixie 7pm

 

Scott Co.

8/15 at Trinity 7pm

8/22 at Iroquois 7:30 pm

 

Shelby Co.

8/15 at Nelson Co. 6:30 pm

8/22 at Lexington Lafayette 7pm

 

Shelby Valley

8/15 vs. Sheldon Clark 6pm

8/22 vs. Betsy Lane/Pike Central 6pm

 

Sheldon Clark

8/15 at Shelby Valley 6pm

8/22 at Prestonsburg TBA

 

Simon Kenton

8/22 vs Lloyd Memorial 8pm

 

Somerset

8/15 vs North Laurel

8/22 at Breathitt Co.

 

South Laurel

8/22 vs Perry Central TBA

 

Southwestern

8/15 at Russell County 7pm

8/22 vs Rockcastle 7 pm

 

Spencer Co.

8/22 vs Montgomery Co. 6:30pm

 

St. Xavier

8/15 vs Fern Creek 7pm

8/22 at Henry Clay TBA

 

Tates Creek

8/15 vs. Pulaski Co 7pm

8/22 vs. Butler TBA

 

Trigg County

8/15 vs. Marshall County, 6pm

8/22 vs. Graves County (at Calloway County), TBA

 

Trimble Co.

8/16 at Bishop Brossart @ Walton-Verona 1pm

8/22 at Cooper 7pm

 

Trinity

8/15 vs. Scott County 7pm

8/22 vs. Lexington Catholic 7pm

 

Union County

8/14 at Madisonville 7 pm

8/22 vs Henderson Co. TBA

 

Valley

8/15 at Henry Co/North Bullitt/North Hardin TBA

8/22 at Fern Creek 7pm

 

Walton-Verona

8/16 vs. Dayton 10am

8/22 vs. Bellevue @ Simon Kenton 5pm

 

Warren Central

8/15 at Fort Campbell 6pm

8/22 vs Madisonville 7 pm

 

Western Hills

8/22 vs North Laurel @ South Laurel TBA

 

Whitley Co.

8/22 vs Pulaski Co. TBA

 

Woodford Co.

8/15 at Frankfort/Jeffersontown/Lou. Seneca/Lou. Doss TBA

8/22 vs. George Rogers Clark TBA

Edited by Ram
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using the site you agree to our Privacy Policy and Terms of Use Policies.