2018 Scrimmage List

  1. #1
    Director of Football Operations
    Ram's Avatar
    Join Date
    Dec 06
    Location
    Raceland
    Posts
    43,749

    2018 Scrimmage List

    Please post ONLY the dates, times, Location, and opponents for scrimmages in this thread. Post any discussion of the scrimmages in another thread. This will give us a convenient and comprehensive list that everyone can refer to.

    Once you post the information, we will incorporate it into the scrimmage list, and your original post will be deleted.

    To make things simple, post your information as close to the following format as possible:

    Dixie Heights
    Aug 22 vs./at Simon Kenton 7pm

    Also, If you can help us with missing (or incorrect) information please post it in this thread.
    Advertisement

  2. #2
    Director of Football Operations
    Ram's Avatar
    Join Date
    Dec 06
    Location
    Raceland
    Posts
    43,749

    Adair County
    Aug 10 vs. Campbellsville 7pm

    Allen County-Scottsville
    Aug 6 at Edmonson County 6pm

    Anderson County
    Aug 10 vs. Bourbon County 7pm

    Apollo
    Aug 4 at Henderson County TBA

    Ballard

    Aug 9 vs. Highlands TBA

    Ballard Memorial
    Aug 6 at Paducah Tilghman TBA
    Aug 10 vs. Lake County (TN) TBA

    Bardstown
    Aug 10 at Eastern 7pm

    Barren County
    Aug 10 vs. Webster County TBA

    Bath County
    Aug 10 vs. Raceland 8pm

    Beechwood
    Aug 10 at Moore 6pm

    Bellevue
    Aug 10 vs. Holy Cross-Covington 7pm

    Bethlehem
    Aug 10 at Carroll County TBA

    Belfry

    Aug 10 vs. Richlands (WV) 6pm`

    Bell County
    Aug 9 at Knox Central 6pm

    Betsy Layne
    Aug 10 vs. Paintsville/Powell County/Paris TBA

    Bishop Brossart
    Aug 10 vs. Gallatin County at Dixie Heights 6pm

    Boone County

    Aug 9 at Scott 7pm
    Aug 16 vs. Newport 7pm

    Bourbon County
    Aug 10 at Anderson County 7pm

    Bowling Green

    Aug 10 at Male 6:30pm

    Boyd County
    Aug 11 vs. Lewis County at Russell 6pm

    Boyle County
    Aug 9 at Madison Central 6:30pm

    Bracken County
    Aug 10 at Kentucky Country Day 7:30pm

    Breckinridge County
    Aug 4 vs. Butler County 7pm
    Aug 10 vs. Fort Knox 6pm

    Bryan Station
    Aug 10 at Lexington Catholic TBA

    Bullitt Central
    Aug 10 vs. CAL 7pm

    Bullitt East
    Aug 4 vs. Moore 9:30am
    Aug 10 at Collins 7:30pm

    Butler
    Aug 6 at South Oldham 6:30pm

    Butler County
    Aug 4 at Breckinridge County 7 pm
    Aug 10 at Caldwell County TBA

    Caldwell County
    Aug 10 vs. Butler County TBA

    Calloway County
    Aug 16 vs. Union County TBA

    Campbell County
    Aug 10 at West Clermont (OH) 7pm

    Campbellsville
    Aug 10 at Adair County 7pm

    Carroll County
    Aug 4 at Lloyd Memorial 9am
    Aug 10 vs. Bethlehem TBA

    Caverna
    Aug 10 at Eminence TBA

    Central
    Aug 6 vs. Eastern TBA
    Aug 10 vs. Scott County


    Central Hardin

    Aug 4 at LaRue County 7pm
    Aug 10 at Henry Clay 7pm

    Christian Academy-Louisville
    Aug 10 at Bullitt Central 7pm

    Collins
    Aug 4 vs. Henry County 10am
    Aug 10 vs. Bullitt East 7:30pm

    Conner
    Aug 10 vs. Mason County/Montgomery County at West Jessamine 5:30pm

    Cooper
    Aug 4 at Ryle 10am
    Aug 10 at Dixie Heights 7pm

    Corbin
    Aug 9 at Harlan County 6pm

    Covington Catholic
    Aug 10 vs. Newport Central Catholic 7pm

    Crittenden County
    Aug 10 at Fort Campbell TBA

    Daviess County
    Aug 4 at Madisonville-North Hopkins TBA
    Aug 6 vs. Greenwood 6pm

    DeSales

    Aug 10 vs. Meade County 6:30pm

    Dixie Heights
    Aug 10 vs. Cooper 7pm

    Doss
    Aug 10 at North Bullitt TBA

    Eastern
    Aug 6 at Central TBA

    East Carter
    Aug 4 vs. Fleming County at Kentucky Christian University TBA
    Aug 10 vs. Fairview 8pm

    Edmonson County
    Aug 6 vs. Allen County-Scottsville 6pm

    Elizabethtown
    Aug 11 vs. Monroe County 6:30pm

    Eminence
    Aug 4 vs. Meade County at Southern 10am
    Aug 10 vs. Caverna TBA

    Estill County
    Aug 4 vs. Madison Southern TBA
    Aug 10 at South Laurel TBA

    Fairview
    Aug 10 at East Carter 8pm

    Fern Creek
    Aug 10 vs. Pleasure Ridge Park TBA

    Fleming County

    Aug 4 vs. East Carter at Kentucky Christian University TBA
    Aug 10 vs. Nicholas County at Bath County 6pm

    Fort Campbell
    Aug 10 vs. Crittenden County TBA

    Fort Knox
    Aug 10 at Breckinridge County 6pm

    Franklin County
    Aug 4 vs. Nelson County 6pm
    Aug 10 at Rockcastle County 7pm

    Franklin-Simpson
    Aug 10 vs. Western 6pm

    Frederick Douglass
    Aug 11 vs. Madison Southern TBA

    Fulton County
    Aug 10 at Humboldt (TN) 6pm

    Gallatin County
    Aug 10 vs. Bishop Brossart at Dixie Heights 6pm

    George Rogers Clark
    Aug 4 at Rockcastle County TBA

    Glasgow
    Aug 10 vs. Hart County 6pm

    Grant County

    Aug 4 vs. Rowan County at Montgomery County 6pm

    Graves County
    Aug 10 vs. Graves County/Madisonville-North Hopkins/Mayfield TBA

    Greenup County

    Aug 10 vs. West Carter at East Carter 6pm

    Green County
    Aug 10 at Russell County 7pm

    Greenwood
    Aug 6 at Daviess County 6pm

    Harlan
    Aug 10 vs. Lynn Camp 6pm

    Harlan County
    Aug 6 vs. Corbin 6pm

    Hart County
    Aug 10 at Glasgow 6pm

    Henderson County
    Aug 10 vs. Madisonville-North Hopkins/Mayfield at Graves County TBA

    Henry Clay
    Aug 10 vs. Central Hardin 7pm

    Henry County
    Aug 4 at Collins 10am

    Highlands
    Aug 9 at Ballard TBA

    Holmes
    Aug 17 vs. Paul Laurence Dunbar 7pm

    Holy Cross-Covington
    Aug 10 at Bellevue 7pm

    Holy Cross - Louisville
    Aug 10 vs. Southern 6pm

    Hopkins County Central
    Aug 16 vs. Union County TBA

    Hopkinsville
    Aug 4 vs. Lake County (TN) at Bethel University TBA
    Aug 10 at McCracken County TBA

    Iroquois
    Aug 3 vs. Seneca 6pm

    John Hardin
    Aug 9 vs. LaRue County TBA

    Jeffersontown
    Aug 10 at Waggener 7:30pm

    Kentucky Country Day
    Aug 4 vs. Thomas Nelson 10am
    Aug. 10 vs. Bracken County 7:30pm

    Knox Central
    Aug 9 Bell County at Knox Central 6pm

    Lafayette
    Aug 10 vs. Rockcastle County TBA
    Aug 10 at Woodford County 7:30pm

    LaRue County
    Aug 4 vs. Central Hardin 7pm
    Aug 9 at John Hardin TBA

    Lawrence County
    Aug 4 vs. East Carter/Fleming County at Kentucky Christian University TBA
    Aug 10 vs. Pikeville 7pm

    Lewis County
    Aug 11 vs. Boyd County at Russell 6pm


    Lexington Catholic
    Aug 10 vs. Bryan Station TBA

    Lexington Christian
    Aug 10 at Western Hills 7:30pm

    Lincoln County
    Aug 10 at Wayne County 6:30pm

    Lloyd Memorial
    Aug 4 vs. Carroll County 9am
    Aug 10 at Walton-Verona 6pm

    Logan County

    Aug 4 vs. Marshall County at McCracken County TBA
    Aug 10 vs. Ohio County/Trigg County TBA

    Lynn Camp
    Aug 10 at Harlan 6pm

    Madison Central
    Aug 9 vs. Boyle County 6:30pm

    Madison Southern
    Aug 4 at Estill County TBA
    Aug 11 at Frederick Douglass TBA

    Madisonville-North Hopkins
    Aug 4 vs. Daviess County TBA
    Aug 10 vs. Henderson County/Mayfield at Graves County TBA

    Male

    Aug 10 vs. Bowling Green 6:30pm

    Manual
    Aug 10 at Tates Creek 6pm

    Marshall County

    Aug 4 vs. Logan County at McCracken County TBA
    Aug 10 vs. Paducah Tilghman/Warren Central TBA

    Mason County
    Aug 10 vs. Conner/Montgomery County at West Jessamine 5:30pm

    Mayfield
    Aug 10 vs. Henderson County/Madisonville-North Hopkins at Graves County TBA

    McCracken County
    Aug 4 vs. Logan County/Marshall County TBA
    Aug 10 vs. Hopkinsville TBA

    Meade County
    Aug 4 vs. Eminence at Southern 10am
    Aug 10 at DeSales 6:30pm

    Mercer County
    Aug 10 at Paul Dunbar 7pm

    Montgomery County
    Aug 4 vs. Grant County/Rowan County 6pm
    Aug 10 vs. Conner/Mason County at West Jessamine 5:30pm

    Monroe County
    Aug 11 at Elizabethtown 6:30pm

    Moore
    Aug 4 at Bullitt East 9:30am
    Aug 10 vs. Beechwood 6pm

    Murray
    Aug 4 vs. Ohio County/Trigg County at Todd County Central TBA
    Aug 10 vs. West Carroll (TN) at Henry County (TN) TBA

    Nelson County
    Aug 4 at Franklin County 6pm
    Aug 10 at Shawnee 7:30pm

    Newport Central Catholic
    Aug 10 at Covington Catholic 7pm

    Newport
    Aug 16 at
    Boone County 7pm

    Nicholas County

    Aug 10 vs. Fleming County at Bath County 6pm

    North Bullitt
    Aug 4 vs. North Oldham 9am
    Aug. 10 vs. Doss TBA

    North Hardin
    Aug 10 at Spencer County, 7pm

    North Oldham
    Aug 4 at North Bullitt 9am

    Ohio County
    Aug 4 vs. Murray/Trigg County at Todd County Central TBA
    Aug 10 vs. Trigg County at Logan County TBA

    Oldham County
    Aug 10 vs. Shelby County 7:30pm

    Owen County
    Aug 11 vs. Owen County 8pm

    Owensboro
    Aug 10 at Warren East 6pm

    Paintsville
    Aug 10 vs. Powell County/Paris at Betsy Layne TBA

    Paul Laurence Dunbar
    Aug 10 vs. Mercer County 7pm
    Aug 17 at Holmes 7pm

    Pendleton County

    Aug 11 at Owen County 8pm

    Pikeville
    Aug 10 at Lawrence County 7pm

    Pleasure Ridge Park
    Aug 10 at Fern Creek TBA

    Powell County
    Aug 4 vs. Lewis County TBA
    Aug. 10 vs. Paintsville/Paris at Betsy Layne TBA

    Puducah Tilghman
    Aug 6 vs. Ballard Memorial TBA
    Aug 10 vs. Warren Central at Marshall County TBA

    Pulaski County
    Aug 6 vs. Adair County at Jabez 4-H Camp 8am
    Aug 9 vs. Whitley County 7:30pm

    Raceland
    Aug 10 at Bath County 8pm

    Rockcastle County
    Aug 4 vs. George Rogers Clark TBA
    Aug 10 at Lafayette TBA
    Aug 10 vs. Franklin County 7pm

    Rowan County
    Aug 4 vs. Grant County at Montgomery County 6pm
    Aug 11 at Russell 8pm

    Russell
    Aug 11 vs. Rowan County 8pm
    Aug 17 vs. Wheelersburg (OH) 7:30pm

    Russell County
    Aug 10 vs. Green County 7pm

    Russellville
    Aug 9 at South Warren TBA

    Ryle
    Aug 4 vs. Cooper 10am
    Aug 10 at Trinity TBA


    Scott
    Aug 9 vs. Boone County 7pm

    Scott County
    Aug 10 at Central

    Seneca
    Aug 3 at Iroquois 6pm
    Aug 10 vs. Valley 7pm

    Shawnee
    Aug 10 vs. Nelson County 7:30pm

    Shelby County
    Aug 10 at Oldham County 7:30pm

    Simon Kenton
    Aug 10 vs. St. Xavier 6:30pm

    Southern
    Aug 4 vs. Eminence/Meade County 10am
    Aug 10 at Holy Cross - Louisville 6pm

    South Laurel
    Aug 4 vs. Whitley County 12pm
    Aug 10 vs. Estill County TBA

    South Oldham
    Aug 6 vs. Butler 6:30pm

    South Warren
    Aug 9 vs. Russellville TBA

    Spencer County
    Aug 10 vs. North Hardin 7pm

    St. Xavier

    Aug 10 at Simon Kenton 6:30pm

    Tates Creek
    Aug 10 vs. Manual 6pm

    Thomas Nelson
    Aug 4 at Kentucky Country Day 10am

    Todd County Central
    Aug 4 vs. Murray/Ohio County/Trigg County TBA

    Trigg County
    Aug 4 vs. Murray/Ohio County at Todd County Central TBA
    Aug 10 vs. Ohio County at Logan County TBA

    Trinity
    Aug 10 vs. Ryle TBA

    Union County
    Aug 10 vs. Hopkins County Central TBA
    Aug 16 at Calloway County TBA

    Valley
    Aug 10 vs. Seneca 7pm

    Waggener
    Aug 10 vs. Jeffersontown 7:30pm

    Walton-Verona
    Aug 10 vs. Lloyd Memorial 6pm

    Warren Central

    Aug 10 vs. Paducah Tilghman at Marshall County TBA

    Warren East
    Aug 10 vs. Owensboro 6pm

    Wayne County
    Aug 10 vs. Lincoln County 6:30pm

    Webster County
    Aug 10 at Barren County TBA

    West Carter
    Aug 10 vs. Greenup County at East Carter 6pm

    Western
    Aug 6 vs. Fern Creek 6pm
    Aug 10 at Franklin-Simpson 6pm

    Western Hills
    Aug 10 vs. Lexington Christian 7:30pm

    West Jessamine

    Aug 4 at Bryan Station 11am
    Aug 10 vs. Conner/Mason County/Montgomery County 5:30pm

    Whitley County
    Aug 4 at South Laurel 12pm
    Aug 9 at Pulaski County 7:30pm

    Woodford County
    Aug 10 vs. Lafayette 7:30pm

Top